आकर्षक तलबका साथ अष्ट्रेलियन पुलिसमा नेपालीलाई भर्ति खुल्यो, यस्तो छ जाने प्रक्रिया…

हालका दिनहरूमा नेपाली युवायुवतीहरुलाई फ्रान्स आर्मीमा भर्ना लैजाने गरेको छ । नेपाली युवाहरु पछिल्लो बर्षहरुमा थुप्रै भर्ना समेत भैसकेका छन् ।***** यो समाचार को पुरा भिडियो हेर्न यहाँ तल क्लिक गर्नुहोला *****

राम्रो तलब सुबिधा हुने र फ्रान्समा बसोबासको लागि समेत उत्कृष्ट हुने हुदा नेपालीहरू फ्रान्स आर्मिमा भर्ती हुन खोज्ने गरेका छन् ।यहाँ हामीसँग फ्रान्सेली सेना जागिर आवेदन चरण चरण प्रक्रिया छ। धेरै मानिसहरू फ्रान्सेली सेना नौकरी आवेदन प्रक्रिया खोज्दै छन्।

फ्रान्सेली सेना अनलाइन आवेदन लागि जानकारी पृष्ठ हो। यो जागिर आवेदनको लागि आधिकारिक पृष्ठ होइन। यहाँ हामी फ्रान्स सेनाको जागिरको लागि कसरी आवेदन दिने भनेर विस्तृत विचार दिन्छौं।त्यसैले यो मागलाई सम्बो’धन गर्न हामीले विस्तृत प्रक्रिया दिइरहेका छौं। फ्रान्सेली सेना जागिर आवेदनको लागि दिइएको चरणहरू पालना गर्नुहोस्

करिब पाँच सय नेपाली फ्रान्सेली सेनामा कार्यरत छन् । त्यसैले इच्छुक नेपाली युवाहरुले फ्रान्सेली सेनामा आवेदन दिन सक्नेछन् । जागिर आवेदनको लागि कुनै आधिकारिक एजेन्टहरू छैनन्। त्यसैले यस सन्दर्भमा तपाईंले फ्रान्सको चयन केन्द्रमा जानुपर्छ।

फ्रान्समा सेनामा विदेशीका लागि छुट्टै इकाई छ। त्यसैले यस इकाईमा नेपाली उम्मेदवारहरू फ्रान्सेली सेनामा भर्ती हुन सक्छन्। आवेदनको विवरण तल दिइएको छ।तसर्थ तपाईंले रोजगार आवेदनको लागि निम्न चरणहरू पालना गर्न सक्नुहुन्छ। सेना जागिर आवेदनको लागि चरणबद्ध प्रक्रियासबैभन्दा पहिले फ्रान्स जानुहोस् र चयन केन्द्र भ्रमण गर्नुहोस्।जब तपाईं फ्रान्स पुग्नुहुन्छ चयन प्रक्रिया सुरु हुन्छ।

फ्रान्स मा छनोट प्रक्रिया को समयमा नि: शुल्क आवास र खाना सेवा गरिनेछ।फ्रान्सेली सेनाको लागि योग्यतायो मिशन थोरै लचिलो छ। यदि तपाइँ ब्रिटिश सेना वा भारतीय सेनाको लागि उमेर भन्दा बढी हुनुहुन्छ भने तपाइँ अझै पनि फ्रान्स सेनाको लागि आवेदन दिन सक्नुहुन्छ। यसको मतलब तपाईको सेना बन्ने सपना यहाँ पूरा हुन सक्छ। हामीले माथि उल्लेख गरिसके अनुसार फ्रान्सेली सेनामा सयौं नेपाली कार्यरत छन् ।

यस मिसन अन्तर्गत फ्रान्सेली सेनामा ५ देखि १५ वर्षको सेवा अवधि रहेको छ । त्यसैले पाँच वर्ष फ्रान्सेली सेनामा सेवा गरेपछि स्थायी निवासी कार्डको लागि आवेदन दिन सक्नुहुन्छ। बिस्तारै त्यहाँको नागरिकता पनि मिल्नेछ ।यस श्रेणी अन्तर्गत फ्रान्सेली सेनामा कसले भर्ना हुन सक्छ?

पदका लागि महिला र पुरुष दुबैले आवेदन दिन सक्नेछन् । यस मिशन अन्तर्गत 140 भन्दा बढी राष्ट्रहरूले फ्रान्सेली सेनाको रूपमा काम गरिरहेका छन्। मूलत फ्रान्सेली सेनाको विदेशी सेना शाखाले बहुराष्ट्रिय मानिसहरूलाई आफ्नो बलमा भर्ना गर्दछ।जात र रंगको आधारमा भेदभाव हुँदैन । त्यसैले विश्वभरका मानिसहरूले फ्रान्सेली सेनाको लागि आवेदन दिन सक्छन्।***** यो समाचार को पुरा भिडियो हेर्न यहाँ तल क्लिक गर्नुहोला *****