बिना क,ण्ड,म बच्चा नबस्ने गरी कसरी शारीरिक स,म्पर्क गर्ने ? डा. नुतनको सल्लाह…

प्रायजसो धेरै महिलाहरु ग,र्भवती छु वा छैन् भन्ने कुराको बारेमा परिक्षण गर्न स्वास्थ्य चौकी जान लाज मान्ने गर्छन् ।त्यसकारण घरेलु तथा प्राकृतिक तरिकाबाट पनि ग,र्भ,वती भए नभएको सजिलै पत्ता लगाउन सकिन्छ । **** यो समाचार को पुरा भिडियो हेर्न तल क्लिक गर्नुहोला**** पछिल्लो समय अशुरक्षित यौ न स म्पर्कका कारण ग’र्भप’तन गर्ने किशोरीहरुको संख्या बढ्दै छ । शिक्षित भएर पनि बिना अस्थायी साधनको प्रयोग हुने यस्तो अशुरक्षित सम्पर्कले गर्दा किशोरी अवस्थाबाटै महिलाहरुमा समस्या हुने गरेको तथ्याङ्कले देखाएको छ । **** यो समाचार को पुरा भिडियो हेर्न तल क्लिक गर्नुहोला**** महिलाले आफ्नो महिनावारीको समय ख्याल नगर्दा र भईपरी आउने समयमा अस्थायी साधनको प्रयोगले नहुनाले नेपालमा ग/र्भपतन गराउने किशोरीहरुको संख्या बढेको बरिष्ठ प्रसुती तथा स्त्री रोग बिशेषज्ञ डा. नुतन शर्माले बताउनु