आफ्नै साथीलाई पनि छाडेनन् बालेनले, खाली गराए रेस्टुरेन्ट (हेर्नुहोस भिडियो)

काठमाडौँ , काठमाडौंका मेयर बालेन्द्र साह (बालेन)ले आफ्नै साथीको रेस्टुरेन्ट खाली गराएका छन् । काठमाडौं महानगरको नगर प्रहरीले त्रिपुरेश्वरको राहदानी विभाग अगाडि रहेको भवनको वेसमेन्टमा सञ्चालन भइरहेका रेस्टुरेन्ट र अन्य व्यवसाय हटाएको हो ।

 

 

 

नगर प्रहरीको निर्देशनपछि रेस्टुरेन्टले आफ्नो सामग्री हटाएको हो ।उक्त रेस्टुरेन्ट बालेनलाई मेयरमा जिताउन सहयोग गर्नेमध्येका एक सन्तोषकुमार थापाले सञ्चालन गरेका थिए । थापाले बालेनको चुनावी अभियान सञ्चालनमा साथ दिएका थिए । बालेनलाई चुनावी अभियानमा थापासहित कुमार बेन, भिक्टर पौडेल, गणेश कार्कीलगायतले सहयोग गरेका थिए ।

सन्तोषको रेस्टुरेन्ट सो भवनको बेसमेन्टमा थियो । नक्शामा पार्किङका लागि भनेर छुट्याइएको बेसमेन्ट अन्य व्यवसायमा प्रयोग गरेको पाइएपछि बालेनले हटाउन निर्देशन दिएका थिए । त्यसबमोजिम आज आफैंले रेस्टुरेन्ट हटाएको थापाले फेसबुकबाट जानकारी दिएका छन् ।

मेयर बालेनले आफ्नो रेस्टुरेन्ट खाली गराएपछि सञ्चालक थापाले सहज प्रतिक्रिया दिएका छन् । उनले फेसबुकमा लेखेका छन्, ‘आजैबाट खाली गरेको छु, धन्यवाद ।’

बालेनको चुनावी अभियानका क्रममा उनीहरूको टिमको थुप्रै छलफल र मिटिङहरू यही रेस्टरेन्टमा भएका थिए । बालेनका निकट सहयोगी कुमार बेनका अनुसार सन्तोष चुनावमा समेत सन्तोषले उनीहरूको टिमकै सदस्यका रूपमा सहयोग गरेका थिए । तर, नियम मिचेर व्यवसाय गर्न नदिने मेयरको अडानका कारण साथी भनेर छुट नपाएका बेनले बताए ।

दरबारमार्गस्थित लन्डन पव पनि हटाउन निर्देशन दिइएको छ । बेनका अनुसार उक्त पवका सञ्चालक सुरज बालेनका नजिकका साथी हुन् ।

बेसमेन्टमा नै सञ्चालन भएका कारण लन्डन पव खाली गराउन महानगरले निर्देशन दिएको हो । यसैगरी शंखमुलमा रहेको बर्गर हाउस पनि आफ्नै साथी सञ्चालक हुनुका बाबजुद बालेनले खाली गर्न लगाएका छन् । धनकुटा खबर बाट