एकमहिने छोरीलाई छोडेर जापानको आकाशमा अस्ताइन ४२ वर्षे सबिना

नेपालीहरूको महान पर्वमा सबै रमाईरहेका छन । आफन्त भेटघाट चलिरहेको छ । यस्तै जमघट ४२ वर्षीय गीता कु मारी गुरुङ (सविना गुरुङ)को परिवारमा पनि हुनुपर्ने थियो ।तर दुर्भाग्य ८ वर्षपछि आफ़नो अर्कों सन्तानलाई यस धर्तीमा पदार्पण गराएको खुशीको १ महिना नबित्दै उनको परिवारमा बज्रपात परेको छ ।

नेपाल स्याङ्जा घर भई हाल जापानको गुन्मा केन इसेसा की नगरमा श्रीमानसंगै ५ वर्षदेखि बस्दै आएकी सबिनाको एक महिना अघि सुत्केरी भएपश्चात् रक्तस्राव भैरहेर र त्यसको शल्यक्रियामार्फत उपचार गराउदा शनिवार राती ज्यान गएको छ । निरन्तर रक्तस्राव नरोकिएको कारण उनको मृत्यु भएको अस्पतालले पारिवारिक स्रोतलाई जानकारी गराएको बुझिएको छ ।

सुत्केरी भएपश्चात नै निरन्तर रक्तस्राव हुने गरेको र स्था नीय अस्पतालमा उपचार गराइरहेको उनको स्वास्थ्य अवस्था असामान्य बनेपछि गुन्मा यूनिभर्सिटी हस्पिटल लगिएको र शल्यक्रियाको क्रममा सबिनाको ज्यान गएपनि

बच्चा( छोरी) को स्वास्थ्य अवस्था सामान्य रहेको नेपाली साझा समाज जापानका अध्यक्ष समेत रहेका समाजसेवी बुद्दी शेरचनले जानकारी गराए ।

“नेपालमा आमा र बहिनीको प्रतिक्षामा रहेका ११ वर्षीय छोरासहितले सबिनाको जीवित मुहार हेर्न नपाएपनि शवलाई नेपाल लैजाने आवश्यक तयारीमा छौ” श्रीमान युवराजले आइतबार गुन्मा केन इसेसाकी सिटी शव व्यवस्थान गृहमा

राखिएको श्रीमतीको अन्तिम श्रद्धाञ्जली अर्पण कार्य क्रममा भावविहोल हुदै भने विदेशमा यस्तो दुर्भाग्य कसै लाई नपरोस जहा आमाको मुहार चिन्न नपाउदै छोरी टुहुरी भईन ५ वर्षदेखि आमा पर्खिएको छोराले आमाको मात्र शव देख्नु पर्ने भयो ।

सबिनाको अन्तिम श्रद्धाञ्जली अर्पण गर्नका लागि गुन्मा क्षेत्रमा रहेका करिब १०० जना नेपालीको उपस्थिति रहेको थियो । उपस्थित सबैका आखा रसाएका थिए भने नवजा त शिशु र परिवारको अवस्था सम्झेर धेरै भक्कानिए थिए ।

सबिनाको शवलाई नेपाल लैजानका लागि आवश्यक कानुनी प्रक्रिया अघि बढाइएको र शुभचिन्तकहरूबाट सामान्य रूपमा आर्थिक संकलन समेत गरिएको समाज का अध्यक्ष शेरचनले जानकारी दिए । जनहित न्युज