अफिस जानुअघि श्रीमतीलाई चु’ म्बन गर्ने पुरुषहरूले धेरै पैसा कमाउँछन् !

एउटा चुम्बन !जसमा धेरै चीजहरू हुन सक्छ, मीठो, मायालु, अप्ठ्यारो, तीव्र, निराशाजनक, बोरिंग, उत्कृष्ट, जीवन परिवर्तन आदि। याे स्वादिष्ट र भावुक पक्ष पनि हाे। यसले माइक्राे कसरत, हार्माेन रिलिजर र मुड बुस्टरकाे काम पनि गर्दछ।

तथापि, नेपाली समाजमा भने चु’ म्बनलाई सहज रूपमा भने लिने गरेकाे पाइँदैन। तर, चु’ म्बनले मानिसकाे जीव नमा धेरै फाइदा पुर्‍याउने किसिङ: एभरिथिङ यु एभर वान्टेड टु नो अफ लाइफज स्वीटेस्ट प्लेजरकी लेखिका एन्ड्रिया डेमिर्जियान बताउँछिन्।

उनी भन्छिन्, ‘सेक्स जति अद्भूत छ, त्यो बेकार हुन सक्छ तर चुम्बन घनिष्ठ छ। तपाईं आफ्नो आत्माको ठाउँमा हुनु हुन्छ। यो तपाईंको हृदय र आत्माको केन्द्रमा पुग्छ किनभ ने यो प्रेम र स्नेह व्यक्त गर्न र प्राप्त गर्ने एक राम्रो तरिका हो।’प्र स्तुत छ डेमिर्जियानका अनुसार चुम्बन गर्नुका फाइ दाहरू–

चु’ म्बनले तपाईंलाई भावनात्मक हृदयकाे लागि मात्रै नभएर शारीरिक फाइदा पनि गर्छ। यसले मुटुकाे स्वास्थ्य मा फाइदा पुर्‍याउछ। जोसपूर्वक चु’ म्बन गर्दा तपाईंको मुटुको धड्कनलाई स्वस्थ तरिकाले पुनर्जीवित हुन्छ। जसले तपाईंको रक्तचाप कम गर्न मद्दत गर्दछ।

यसले तपाईंको रक्त नलीहरूलाई फैलाउँछ। जसबाट रगत राम्रो हुनुका साथै ठोस फेसनमा बगेर तपाईंको सबै मह त्त्वपूर्ण अंगहरूमा पुर्‍या उँछ। चु’म्बनले टाउकाे तथा महि नावारीमा हुने दुखाइ कम गर्न सहयाेग पर्‍याउँछ। जब तपा ईं दुखाइकाे अवस्थामा हुनुहुन्छ तब झुक्नुहुन्छ गर्नुहुन्छ।

यस्ताे बेलामा चु’ म्बन गर्दा रक्त बाहिका फैलिएर तपाईंकाे दुखाइ कम गर्न मद्दत गर्छ। महिनावारी हुँदा तथा टाउकाे दुखेकाे समयमा चु’ म्बन गर्नुले धेरै फाइदा पुग्छ। डेमिर्जि यान भन्छिन्,‘आज राति होइन, प्रिय मेरो टाउको दुखेको छ लाई मेरो टाउको दुखेको छ। मलाई चु’ म्बन गर भन्नुहाे स्।’

यदि तपाईं तनाव महसुश गर्दै हुनुहुन्छ भने अलिकति चु’ म्बन वा प्रेम गर्नु वास्तवमा तपाईं ले चाहिने अमृत हो। यसले तपाईंलाई आराम, पुनर्स्थापना र पुनरुत्थान गर्छ। मस्तिष्कमा राम्रो अनुभूति हुने रसायनहरू झर्न थाल्छन्। जस्तै सेरोटोनिन, डोपामाइन, अक्सिटोसिन जसले तपाईं लाई तनाव कम गर्न सहयाेग गर्छ।

यो अण्डाकारमा ३० मिनेटसँग तुलना गर्न सकिँदैन तर एक बलियो मेकअप सत्रलेप्रति चुम्बन ८ देखि १६ क्या लोरीहरू जलाउन सक्छ। यदि तपाईं पूर्ण रूपमा संलग्न हुनुहुन्छ भने चुम्बन र प्रेम गर्ने एक बलियो अभ्यास हुन सक्छ। तपाईंले एक भावुक चु’म्बन गर्न

आवश्यक छ, जसले क्यालोरीहरू जलाउँछ।एक जर्मन अध्ययनले पत्ता लगाएअनुसार काममा जानुअघि आफ्नी श्रीमतीबाट राम्रो रसदार चुम्बन गर्ने पुरुषहरूले धेरै पैसा कमा उँछन्। यदि उसले आफ्नो घर खुसी छोड्छ भने ऊ काममा बढी उत्पादनशील हुन्छ किनभने उसले भावनात्म क रूपमा विचलित महसुस गरिरहेको हुँदैन। त्यसैले उसले धेरै पैसा कमाउन सक्छ।

अनुसन्धनका अनुसार चुम्बनले तपाईंको आत्म-सम्मान, मायासँग जोडिएको महसुस गर्छ र धेरै फाइदा पुर्‍याउने गर्छ। गहिरो चु’ म्बनले घाँटी र बङ्गारालाई आकार दिन सक्छ। जुन प्रायः वृद्ध देखिनेबारे चिन्ता गर्नेहरूका लागि स’ मस्याग्रस्त ठाउँहरू हुन्। तपाईंको मुखमा धेरै अनुहार को मांसपेशीहरू छन्।

जब तपाईं चु’ म्बनमा संलग्न हुनुहुन्छ तब कस्न र टोन गर्न सक्नुहुन्छ जुसले धेरै फाइदा गर्छ। यो न’ ग्न र भावनात्मक रूपमा संलग्न हुनुअघि सम्भावित पार्टनलाई यौन अनुकू लताको लागि जाँच गर्ने उत्कृष्ट तरिका हुन सक्छ। यदि नयाँ पार्टनरसँग तपाईंको पहिलो चु’ म्बन हाे भने बारम्बार चु’ म्बन गर्न जरूरी छ।

कहिलेकाहीँ पहिलो चु’ म्बनको समयमा मानि सहरू अप्ठ्यारो, नर्भस वा लज्जित महसुस गर्छन्। यसले सबै भन्दा आकर्षक, सेक्सी अनुभव पैदा नगर्न सक्छ। दोस्रो चुम्बन पनि खराब छ ? यो तपाईंको चु’ म्बन लिनको लागि तपाईंको संकेत हो।